MX-5 RF

İçinizdeki sürücüyü uyandırın

Basit bir cıvatadan benzersiz SKYACTIV Teknolojisine kadar, MX-5 RF’nin her bileşeni sürücü için sürüş keyfi sağlamak, gücü arttırmak ve MX-5 RF ile aranızda samimi bir Jinba-Ittai bağı oluşturmak üzere titizlikle tasarlandı.

MX-5 RF, akıcı KODO: Hareketin Ruhu tasarım teması kullanılarak özenle işlenmiş açılır kapanır tavana sahiptir. Bu geliştirilmiş tavan sürüş (maks. 10 km/s) sırasında açılabilir ve yalnızca 13 saniye içerisinde sessiz bir kabinden açık havada heyecan verici sürüş keyfine geçmenizi sağlar.

Hem üstü açık hem de üstü kapalı sürüşte en iyisini sunar.

Dünyanın en hızlı açılır kapanır tavanı

Yeni üstün metalik boya – Çelik Grisi

Eğlence dolu sürüş keyfi

SKYACTIV Teknolojisiyle hafif, dinamik tutuş

Maksimum hız: 203 km/sa*

Hızlanma (0-100 km/s): 8,6 saniye*

Yakıt Tüketimi: 6,1 l/100 km*

CO2 emisyonları: 142 g/km*

*Rakamlar MX-5 RF 1.5 GE 131PS 6MT’ye aittir.

Özellikler

Güzellik, konfor, şıklık ve stil

MX-5 RF’nin yeniden tasarlanan görünümü, KODO – Hareketin Ruhu tasarımının potansiyelini ortaya çıkarır. Muhteşem fastback çizgileri ile mükemmel bir orantıya sahip bu cabrio spor otomobil, gören herkese keyif verir.

Zarif tavan tasarımı sayesinde, yeni açık hava hissinin ve aynı zamanda kabin içinde maksimum güvenlik ve konfor hissinin keyfini çıkarabilirsiniz. Çevreleyen ve dış kısımdan uzanan gövde panellerine sahip iç tasarımı, otomobille tam bir teklik hissi anlamına gelen Jinba Ittai bağını oluşturur.

En sportif şekliyle KODO – Hareketin Ruhu tasarımı

TAKUMI-NURI boya teknolojisi

Yeni üstün metalik renk – Çelik Grisi

Aerodinamik, göz yaşı şeklinde kabin tasarımı

Yolda maksimum keyif için olağanüstü sürüş dinamikleri

MX-5 RF, kendine özgü bir kişiliğe sahiptir. SKYACTIV Teknolojisi ile tasarlanan ve hafif, alçak bir şasiye sahip olan model, gerçek bir spor otomobil gibi tutuş sağlar, sürüş heyecanını yükseltir ve aynı zamanda proaktif i-ACTIVSENSE güvenlik özelliği keyif almaya odaklanmanıza olanak sağlar.

SKYACTIV Teknolojisiyle hafif, dinamik tutuş:
SKYACTIV-G 1.5 ve 2.0 litre benzinli motorlar
Altı ileri vitesli otomatik veya SKYACTIV-MT şanzıman
SKYACTIV- GÖVDE ve ŞASİ
i-stop ve i-ELOOP*
* yalnızca 2.0L motorda

Gelişmiş güvenlik ve konfor sağlayan i‑ACTIVSENSE teknolojileri:
Şerit Değiştirme Uyarı Sistemi (LDWS)
Adaptif Ön Far Sistemi (AFLS)
Kör Nokta İzleme Sistemi (BSM)
Uzun Far Kontrol Sistemi (HBC)

Gelişmiş Güvenlik Teknolojisi

MX-5 RF’nin geliştirilmesi, yalnızca bu ikonik modelin saf sürüş keyfini arttırmakla kalmamış, aynı zamanda çeşitli yenilikçi i-ACTIVSENSE teknoloji özellikleriyle güvenliği daha da geliştirerek maksimum düzeye çıkarmıştır. MX-5 RF’nin size çepeçevre koruma sağlayacak şekilde tepeden tırnağa tasarlanan aktif ve pasif güvenlik sistemleri, sizi yaklaşan tehlikeler hakkında uyararak çarpışma olasılığını azaltır ve karanlık yollarda ve otoyollarda sürüş sırasında içinizin rahat olmasını sağlar.

 

Zarif, akıcı çizgiler

MX-5 RF tavanın zarif tasarımı, arka kısma doğru hafifçe eğimli yan kısımlara sahip olup aynı zamanda sürücünün çevresinde göz yaşı şeklinde mükemmel bir kabin yaratmak amacıyla yan kısımlara düzgün bir şekilde uzanır. Bu akıcı tavan hattı, ön tamponun alt kısmından başlar, motor kapağından geçip bagaja kadar uzanan düz bir gövde çizgisiyle birleşerek bakışları üzerinize çekecek zarif bir fastback silueti yaratır.

 

Jinba Ittai bağı

MX-5 RF, mükemmel bir uyum içinde dışarıyı içeriye ve içeriyi dışarıya taşır. İç ve dış dünya arasındaki sınırlar ortadan kaldırılarak sürücü ve otomobil arasında teklik hissi anlamına gelen muhteşem Jinba Ittai bağı elde edilir. Gövde panelinin nefes kesici çizgileri, taze hava akışı gibi kusursuz ve sürekli bir şekilde kabinin iç kısmına doğru uzanır.

 

Galeri