Mazda2

Etkileyici tasarım, yüksek sürüş peformansı

Mazda’nın benzersiz kompakt hatchback modeli, saf sürüş keyfi sunmak üzere tasarlandı ve üretildi. Ödüllü SKYACTIV Teknolojisi, taviz vermeyen sportif performans ve dinamik, hassas bir yol tutuşu sunarak Mazda2’yi şehir içinde sürüş için mükemmel bir tercih haline getirir. SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ, Jinba Ittai adını verdiğimiz otomobille bir olma duygusu sunarak sizi sürüş deneyiminin kalbine ulaştırır.

Şık, üstün kaliteli KODO – Hareketin Ruhu tasarımı, MZD Connect gibi yenilikçi özelliklerle birlikte Mazda’nın insan merkezli tasarım felsefesini yansıtırken, el yapımı iç tasarım detayları ise benzersiz bir güzellik anlayışı sunar. Bu otomobil, gerçek anlamda olağanüstü bir konfor ve performans düzeyi sağlar.

Sportif performans ve G-Vectoring Kontrolü ile hassas yol tutuşu

Canlı, insan merkezli tasarım

Gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik özellikleri

Otomobil içi bağlantı ve yeniden tasarlanan direksiyon simidi

Maksimum hız: 177 km/s*

Yakıt Tüketimi: 5,2 l/100 km*

CO2 emisyonu: 118 g/km*

*Değerler, SKYACTIV-G 1.5 90PS AT’ye aittir.

**Rakamlar, Mazda2 90ps benzinli otomatik modelleri için geçerlidir.

Yenilik

TASARIM

KODO – Hareketin Ruhu tasarımımızın felsefemizin zarif güzelliği Jinba Ittai’nın yani otomobil ve şoför arasındaki duygusal bağlantının gerçek bir yansımasıdır. Lüks dış tasarımdan ferah, insan merkezli kabine kadar her özelliğiyle sizin için tasarlanmış, çok renkli Aktif Sürüş Ekranı ile bu otomobil, size tam anlamıyla bir sürüş keyfi sağlar. Kendinizi ifade edebilmenize olanak tanıyan bir bireysellik hissi sunan Mazda2’nin şık çizgileri ve cesur oranları, herkesin beğenisi kazanacak şekilde hazırlandı.

PERFORMANS

Mazda2’yi kullanırken deneyimleyeceğiniz keyif hissi, en son SKYACTIV-ARAÇ DİNAMİKLERİ Teknolojimiz sayesinde sağlanır. Her sürüşte somut bir kalite ve keyif hissi sunan G-Vectoring Kontrolü, hızlı tepki veren kullanım özelliği, güçlü tutuş ve süper sportif sürüş dinamikleri sunar. SKYACTIV motor, gövde ve şasi, ödün vermeyen bir sürüş deneyimi anlamına gelir. Şehrin dar sokaklarında veya arazide yolculuk ederken, Jinba Ittai hissini her zamankinden daha fazla hissedeceksiniz.

BİLGİ-EĞLENCE

Kontrolün tamamen sizde olmasını sağlayan Mazda2’nin lüks iç tasarımı, minimum çabayla erişim sunmak üzere tasarlandı. MZD Connect’in büyük 7 inç renkli dokunmatik ekranı sayesinde bir bakışta elde ettiğiniz gerekli tüm bilgilerle yolculuğun keyfini çıkarmaya yoğunlaşabilirsiniz. Sezgisel multimedya kumandası, sürücü için büyük bir konfor sağlar; böylelikle müzik, sosyal medya, haritalar* ve kişiler her zaman güvenli, rahat ve kolaylıkla erişilebilir durumdadır. Dış dünyayla bağlantı kurmanızı sağlar.

*Navigasyon, aksesuar olarak sunulur

GELİŞMİŞ GÜVENLİK

Mazda için, sürüş keyfi kadar güvenlik de önemlidir. Sıkışık şehir trafiğinde ve otoyollarda yolculuk ederken koruma, güvenlik ve konfor sağlayan Mazda2, gelişmiş i-ACTIVSENSE sayesinde bir dizi aktif güvenlik teknolojisi içerir.Trafik İşareti ve Yaya Tanıma özellikli Gelişmiş Akıllı Şehir İçi Fren Desteği ile Sürücü Dikkat Uyarısı gibi bir dizi sürüş koşulunu kapsayan sistemler, sürüş keyfini tam anlamıyla yaşayabilmeniz için potansiyel tehlikeleri denetlemek ve tüm koşullarda maksimum koruma sağlamak üzere tasarlandı.

Galeri